Prijímacie skúšky

Prezentácia školy

Vážení rodičia, milí budúci študenti,

naše GJCH  je od 1. 9. 2015 súčasťou Spojenej školy Ul. M. R. Štefánika 1, Vrútky. Našim zriaďovateľom je Mesto Vrútky a v budúcom školskom roku otvárame 1 triedu s počtom 18 žiakov.

Škola sme malá – o to lepšie poznáme svojich žiakov, panuje v škole rodinná atmosféra, nevyskytuje sa šikanovanie, presadia sa aj žiaci s menším sebavedomím, žiaci utiahnutí na rozdiel od veľkých škôl, podľa štatistík od detských lekárov sme škola, kde nie je problém s drogami, ....

VyVybudovali sme na novom pôsobisku

- odbornú učebňu chémie

- odbornú učebňu biológie

- odbornú učebňu výpočtovej techniky

- PPPL – počítačom podporované prírodovedné laboratórium

Aktivity:

• Čím žijeme a ako žijeme si môžete prečítať v informačnom letáku o škole, ale na rozdiel od iných škôl  v našej škole každý rok pre prvý ročník uskutočňujeme terénnu  prax z biológie a geografie

Ponúkame:

• Skúsenosti s integrovanými žiakmi, autistami
    • Neučíme, čo si majú žiaci myslieť, ale učíme ako majú myslieť
    • Možnosť individuálneho učebného plánu pre reprezentantov v športe
    • V plnej miere výber voliteľných predmetov, ktoré určujú ich budúce vysokoškolské zameranie
    • Školu rodinného typu (každý každého pozná, každý každému pomáha)
    • Nepripúšťame šikanovanie
    • Nad nikoho sa nevyvyšujeme, nepodceňujeme, ale podporujeme zdravé sebavedomie
    • Tak ako nám káže zameranie školy – tvrdo pripravujeme na úspešné štúdium na VŠ
    • Výchovu mysliacich žiakov (nie papagájov, ako na iných školách, kde musí mať každý jednotky, a ak nemá, prestaneme sa o neho zaujímať)
    • SCIO testovanie (príprava na prijímacie pohovory na VŠ v Čechách, ale už aj na Slovensku, ktoré pomáha odhaliť aj vhodné smerovanie na konkrétne študijné odbory na VŠ
    • Zapojenie do športových súťaží (máme výborné výsledky v atletike, futsale, hokejbale – účasť v krajských kolách, na rozdiel od oveľa väčších škôl)

Prijímacie konanie:

Termín:  02.05. 2024,  06.05.2024

Vízia školy: „Vzdelávame sa pre život“

Samozrejme našou prioritou je pripraviť študentov na štúdium na VŠ, štúdium je náročné, ale pedagogický zbor je plne kvalifikovaný s dlhoročnými skúsenosťami aj s prácou so žiakmi s vývinovými poruchami učenia a autistami.

Chceme  osloviť  Vás  milí rodičia a poďakovať sa Vám. Ste to predovšetkým Vy, ktorí máte  rozhodujúce slovo pri výbere strednej školy a ak  dáte dôveru Vrútockému Gymnáziu a na štyri roky  zveríte do našich rúk výchovu a vzdelanie Vašich detí,  my Vám  môžeme  zodpovedne prehlásiť, že  spolu s Vami urobíme pre  ich vzdelanie maximum a budeme sa snažiť ich pripraviť do sveta dospelých.

Vedenie školy a učiteľský zbor GJCH