Fľakochemici

Projekt „Fľakochemici“ vznikol za finančnej podpory Nadácie Orange v rámci projektu „Školy pre budúcnosť“ a v spolupráci s časopisom Fľak.

Študenti neustále pátrajú po nových chemických pokusoch, ktoré sa dajú realizovať doma, preto sme sa rozhodli využiť ich pátracie schopnosti a spojiť ich s niečím užitočným. Oslovili sme tvorcov časopisu Fľak a navrhli sme im, že by sme pre nich pripravili sadu 6-tich chemických pokusov, ktoré sa dajú zrealizovať doma a sú vhodné aj pre ich čitateľov a vyšlo to.

Pre čitateľov časopisu pripravíme šesť jednoduchých chemických pokusov, ktoré budú postupne uverejnené v časopise Fľak.

Čitatelia časopisu ich môžu doma vyskúšať a zapojiť sa do súťaže, kde musia odpovedať na otázky, ktoré sme im pripravili. Každý mesiac spomedzi nich vyžrebujeme jedného, ktorý  môže vyhrať knižku Malý vedec. Nakoniec, v lete, spomedzi všetkých súťažiacich vyžrebujeme jedného, ktorý získa malé chemické laboratóriu.

Naši študenti budú so súťažiacimi komunikovať prostredníctvom e-mailu flakochemici@gmail.com, listami alebo sa stretneme na facebooku.