Učíme cudzie jazyky moderne

Dňa 6.12.2006 bola na našej škole za prítomnosti vtedajšieho prednostu MÚ vo Vrútkach B. Zacharidesa a médií slávnostne otvorená nová moderná polyfunkčná učebňa – JAZYKOVÉ LABORATÓRIUM - ktorá má prispieť k zaujímavejšej, modernejšej a viac pre život a prax orientovanej výučbe cudzích jazykov s využitím informačno-komunikačných technológií.
    Študenti tak majú možnosť rozširovať a overovať si svoje znalosti, získavať nové vedomosti pomocou jazykových výučbových programov v anglickom a nemeckom jazyku (tzv. e-learning), pracovať s autentickými a aktuálnymi cudzojazyčnými textami (napr. inzeráty, internet-shoping, ponuky pracovných miest...), naučiť sa vyhľadávať, triediť a spracovávať informácie v cudzom jazyku, pripravovať a prezentovať výsledky svojich prác, projektov v cudzom jazyku a napr. v programe Power-Point, čo je dnes v pracovnej oblasti trendom.
    Jazykové laboratórium bolo vybudované z finančných prostriedkov Ministerstva školstva a finančného príspevku Združenia rodičov a priateľov školy. V máji 2006 uverejnilo MŠ výzvu na rozvojový projekt “Jazykové laboratóriá pre základné a stredné školy“ s maximálnou dotáciou 350 000 Sk, ktorý oslovil niekoľkých vyučujúcich našej školy, utvorili tím v zložení: PhDr.I. Lieskovská, Mgr.Ľ. Zacharová, (cudzie jazyky), RNDr.M. Knap, Mgr.Ľ. Poloncová (technické vybavenie učebne), Mgr.J. Budz ( financie) a RNDr.M. Hustáková ( poradca pre projekty), vypracovali projekt a uspeli spolu so ZSŠ dopravnou v Martine – Priekope ako jediné stredné školy v rámci okresov Martin a Turčianske Teplice. Naša škola dostala dotáciu vo výške 347 000 Sk. S výučbovými jazykovými programami v anglickom a nemeckom jazyku, ktoré škola získala v projekte ,, Digitálni Štúrovci“, sa verejnosť mala možnosť oboznámiť a vyskúšať si ich bezplatne v rámci kurzov v októbri 2006. Žiaci základných škôl si mohli vyskúšať spomínané jazykové programy počas Dňa otvorených dverí 6.12.2006 za pomoci študentiek 2.C triedy, I. Červeňovej, L. Krištofíkovej, K. Kužmovej a K. Füzekovej a 4.B triedy, Ľ. Štilcovej, J. Budaiovej a E. Gavliakovej . Prvé skúsenosti s vyučovaním v jazykovom laboratóriu nám ukazujú, že výučba cudzích jazykov sa stala pre žiakov zaujímavejšou a atraktívnejšou.