• GIRL´S DAY 2023

• Študentky II. A triedy sa dňa 27.4.2023 zúčastnili podujatia, ktoré je venované dievčatám po celom Slovensku, zamerané na sektor IT, možnosti štúdia, práce, ktoré im moderné technológie ponúkajú.
            Dievčatá navštívili Fakultu riadenia a informatiky na Žilinskej univerzite. Zúčastnili sa prednášky s názvom Umelá inteligencia v biomedicínskych obrazových dátach, ktoré im ponúklo náhľad, ako sa využívajú moderné technológie v zdravotníctve. V rámci samotnej prednášky si dievčatá mohli v praxi odskúšať, ako táto práca prebieha.
            Z fakulty odchádzali spokojné, obohatené o nové informácie a pocit, že sa ich štúdium možno bude uberať práve tým smerom.

• Dokumentárny film PO NÁS POTOPA a ONLINE DISKUSIA

• Študenti III.AG triedy sa dňa 21.04.2023 v rámci predmetu Seminár z geografie zúčastnili online
            diskusie k dokumentárnemu filmu Po nás potopa

Film s následnou konferenciou bol pripravený pri príležitosti Dňa Zeme. Témou bolo globálne otepľovanie, antropogénny faktor ako „spúšťač“ environmentálnych problémov.
            Študenti sa mohli do diskusie aktívne zapájať kladením otázok.

Reakcie študentov boli pozitívne:

„Film aj samotná diskusia bola veľmi prínosná“.

„Dozvedeli sme sa nové informácie“.

„Super je, že sme mohli klásť otázky“.

• Oznam

• Dňa 13.4. 2023  o 16:30 - sa uskutočnia triedne schôdze rodičovského združenia +

konzultácie s jednotlivými vyučujúcimi.

Účasť nutná!

• Bláznivý, aprílový PYŽAMOVÝ DEŇ 2023

• Posledný deň pred veľkonočnými prázdninami - 5.4..2023 sa na našej škole uskutočnil pyžamový deň. Z gymnázia sa do tejto aktivity  zapojili prváci a druháci,ktorí boli naozaj kreatívni. Tento deň sa niesol v znamení pohodlia a pohody.

Ďakujeme všetkým , ktorí odvážne prišli v pyžamách a prispeli k zábave a spríjemneniu tohto dňa.

• Duševné zdravie - prednáška

• Dňa 29.3.2023 sa žiaci prvého a druhého ročníka nášho gymnázia zúčastnili prednášky na tému
            ,,Duševné zdravie“. Táto prednáška bola organizovaná medikmi z Jesseniovej lekárskej fakulty
            v Martine, štýlom ,,rovný- rovnému“.

Žiaci sa dozvedeli informácie týkajúce sa dopadu závislostí na ich psychiku a život. Forma prednášky bola veľmi priateľská a uvoľnená, čo žiaci ocenili.