• Majstrovstvá kraja vo futsale SŠ.

Dňa 29. novembra 2016 sa v Mestskej športovej hale Pratex v Čadci konalo krajské kolo postupovej súťaže vo futsale stredných škôl. Krajského kola sa zúčastnili víťazné družstvá z okresných kôl.

Naši futbalisti – futsalisti opäť nesklamali a v silnej konkurencii družstiev nášho kraja sa prebojovali až do finále. Finálový zápas hrali s družstvom Ružomberka. Zápas skončil remízou a v predĺžení mali viac športového šťastia chlapci z Ružomberka a vyhrali 1:0. Naši chlapci tak obsadili veľmi pekné

2. miesto.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za   reprezentáciu školy a aj okresu !!!!!!!!!!

•  Majstrovstvá okresu vo futsale

Dňa 25. a 26. októbra 2016 sa v Spojenej škole Martin konalo okresné kolo postupovej súťaže vo futsale stredných škôl.

Hralo sa v dvoch skupinách a naši chlapci si v skupine poradili s družstvom GVPT Martin, SOŠD Martin 8, SOŠ OS Martin a BGMH Sučany. Víťazstvami si zabezpečili postup do semifinále, kde odohrali zápas s ESŠ Martin. Zápas s evanjelickým gymnáziom vyhrali 6:1.  Vo finále sa opäť stretli s GVPT Martin a ani tentoraz nepodľahli a výsledkom 5:1 si vybojovali postup do krajského kola.

Krajské kolo sa bude konať 29. novembra 2016 v Čadci.

Majstrovstvá kraja v cezpoľnom behu.

Dňa 4. októbra 2016 sa konalo krajské kolo v cezpoľnom behu. Krajské kolo sa konalo v Liptovskom Mikuláši. Krajského kola sa zúčastnili víťazi okresných kôl nášho regiónu. Jedná sa o postupovú súťaž a víťazi každej kategórie postupujú do celoslovenského kola, ktoré  bude v Šamoríne.

Naše družstvo dievčat -  víťaz okresného kola -  sa v silnej konkurencii ostatných škôl nestratilo a v konečnom hodnotení družstiev skončilo na    2. mieste.

DOMINIKA  VACEKOVÁ

KATARÍNA  ROŠKOVÁ

MARTINA  MARUŠÁKOVÁ

Naša Dominika  v súťaži jednotlivcov skončila na 3. mieste.

Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu nielen našej školy ale aj celého okresu.

• Naši úspešní v cezpoĺnom behu

•               Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu.

Dňa 13. septembra 2016 sa konalo okresné kolo v cezpoľnom behu. Pretekov sa zúčastnili všetky stredné školy nášho okresu.

Jedná sa o postupovú súťaž a víťazi každej kategórie postupujú do krajského kola, ktoré  bude v Liptovskom Mikuláši.

Úspešne nás reprezentovali a postup do krajského kola si vybojovali naše dievčatá v zložení:

Naša Dominika vyhrala aj súťaž jednotlivcov.

Medzi strednými školami sa nestratili ani naši chlapci, ktorí skončili na   3. mieste.

Úspešné družstvo – chlapci -  MARTIN  BOBOK

ŠIMON ČERNEK

LUKÁŠ  TURČINA

B L A H O Ž E L Á M E!!!!!!

• Návteva laboratórií FCHPT -STU 16.06.2016

•

Dňa 16. júna 2016 naši študenti, pod vedením RNDr. Nadeždy Petrášovej  navštívili FCHPT - STU s cieľom uskutočniť laboratórne cvičenia z anorganickej chémie v rámci vzdelávacej aktivity „ Prírodovedné experimenty pre stredoškolákov“. Vo vysokoškolských laboratóriách si naši študenti overili svoje získané vedomosti a zručnosti získaných na  hodínách  chémie, a veru obstáli na jednotku! Veľké poďakovanie patrí doc.Ing. Ivete Ondrejkovičovej, PhD, Ing. Máriovi Izakovičovi, PhD a všetkým, ktorí sa  podieľali na príprave našej návštevy. Ďakujeme!

• Beseda s Mgr. Igorom Válekom

• 8. júna našu školu navštívil šéfredaktor magazínu Slovensko, Mgr. Igor Válek. Strávili sme s ním príjemné chvíle besedovaním na tému: "Literatúra v Turci, Turiec v literatúre". Ďakujeme

• Naši absolventi

• Milí absolventi vrútockého gymnázia. Gratulujeme k úspešnej maturite! Prajeme vám veľa úspechov na Vašej ďalšej ceste životom.

• Krajské kolo v atletike pre stredné školy

• Dňa 16. mája 2016 sa konalo krajské kolo v atletike pre stredné školy. Do krajského kola postúpili všetci víťazi okresných kôl a medzi nimi aj naša Dominika Vaceková, ktorá je študentkou 1. ročníka. Dominika vyhrala okresné kolo v behu na 800 metrov pekným časom 2:34. V pretekoch na krajskom kole sa nestratila a v silnej konkurencii dievčat z ostatných okresov sa umiestnila na 3. mieste. Srdečne gratulujeme a prajeme ešte veľa športových úspechov.

Mgr. Beata Tomčíková

• Majstrovstvá okresu v atletike

• Dňa 10. mája 2016 sa na atletickom štadióne v Martine konali preteky o najlepšieho atléta - atlétku okresu Martin.

Naše atlétky a „atléti“ sa nestratili a úspešne bojovali. Postup do krajského kola si vybojovala