• iBobor 2022/2023

• Tento školský rok sa naša škola opäť zapojila do celoslovenskej informatickej súťaže iBobor.

Súťaž založila prof. dr. Valentina Dagienė v Litve v roku 2004 s medzinárodným názvom Bebras, zameraná na inteligenciu, postreh, logické uvažovanie.

Symbolom súťaže je čulý a inteligentný bobor. Cieľom súťaže je podporiť študentov v kreativite a logickom myslení, vzbudiť u nich záujem o intenzívnejšie a kreatívnejšie používanie moderných technológií vo vzdelávaní.

Súťaže sa zúčastnili študenti 1. – 3. ročníka.

Úspešnými boli študentky 2. a 3. ročníka.

• Finančná olympiáda

• Ku dňu Finančnej gramotnosti 08.09.2022 pripravila Nadácia PARTNERS súťaž finančnej gramotnosti.

Študenti gymnázia 1.-3. ročníka si v dňoch 03.11.- 04.11.2022 otestovali a porovnali svoje vedomosti z oblasti finančnej gramotnosti. Cieľom olympiády bolo poukázať na gramotnosť, ktorá sa globálne považuje za jednu zo základných životných zručností.

1. kolo online testu obsahovalo 20 otázok, na ktorých vypracovanie mali študenti 40 minút.